Alkohole

Zalecenia lekarzy i dietetyków

Wiele mówi się obecnie o problemie otyłości i nadwagi w społeczeństwie. Problem ten niestety dotyka coraz większej ilości osób. Nawet dzieci coraz częściej cierpią na problemy związane z nadmiernymi kilogramami. Takie zjawisko jest bardzo niepokojące, ponieważ okazuje się, że prowadzi ono również do powstawania wielu chorób i schorzeń. Coraz więcej osób choruje i ma poważne problemy ze zdrowiem. Lekarze i dietetycy biją na alarm. Każdy marzy przecież o tym, aby być zgrabnym i szczupłym. Moda na bycie fit jest coraz bardziej popularna i dotyczy ona różnych grup wiekowych i różnej płci. Eksperci zalecają, aby poza wysiłkiem fizycznym i odpowiednią dietą, wpoić sobie zwyczaj picia wody mineralnej niegazowanej. Taka woda jest najzdrowsza i co najważniejsze – nie ma w niej żadnych kalorii. Każdy człowiek powinien wypijać codziennie minimum dwa litry wody mineralnej niegazowanej. Jest to tak zwane minimum, którego należy koniecznie przestrzegać.

Woda wspomaga pracę wielu organów wewnętrznych i różne procesy, na przykład metaboliczne. Dlatego też jest ona zalecana osobom, które pragną zrzucić dodatkowe kilogramy. Pozwala ona również na oczyszczenie się organizmu z toksyn. Toksyny, razem z moczem są wydalane z organizmu, po przefiltrowaniu przez nerki. Picie dużej ilości wody mineralnej niegazowanej pozwala nerkom pracować bez zarzutu. Osoby pijące wodę nigdy nie skarżą się na problemy związane z kamieniami nerkowymi, czy piaskiem.

Warto nauczyć picia wody również dzieci. Mogą ją pić z powodzeniem już nawet niemowlaki. Ważne, aby podawać dziecku wodę bez żadnych dodatków smakowych i bez cukru. Wiele firm produkuje bowiem takie wody smakowe dla dzieci. Jest to ogromny błąd. Wody te pozbawiono ich wartości poprzez naszprycowanie ich konserwantami oraz sztucznymi substancjami smakowymi i zapachowymi. Dostarczają one dziecku jedynie zbędnych kalorii i cukru lub słodzików. Dorośli również nie powinni ich nigdy pijać. Poza tym, dziecku nie należy nigdy słodzić herbaty. Ono samo nie wie, że herbata mogłaby być słodka. Powinno samodzielnie nauczyć się smaków. Jeżeli od najmłodszych lat przyzwyczaimy dziecko do picia herbaty z cukrem, bardzo szybko uzależni się ono od niego i nie będzie wyobrażało sobie picia czegokolwiek innego. Dziecku z powodzeniem można podawać gorzkie herbaty. Oczywiście nie mogą być to mocne czarne napary. Warto zacząć na przykład od herbatki koprowej, która doskonale wpływa na układ pokarmowy i na nieprzyjemne gazy i kolki, które bardzo często towarzyszą dzieciom w pierwszych miesiącach ich życia.

Lekarze i dietetycy zapewniają, że częste picie dużych ilości wody, pozwala nie tylko schudnąć, ale również zachować prawidłowe zdrowie. Zachęcają więc oni do codziennego picia minimum dwóch wspomnianych powyżej litrów. Należy jednak każdą sytuację traktować indywidualnie. Osoby, które w ciągu dnia wykonują wiele wysiłku fizycznego, na przykład ćwicząc i uprawiając sport, powinny wody wypijać znacznie więcej. Najlepiej jest mieć butelkę wody zawsze przy sobie i pić nawet w trakcie treningu. Poza tym, o wodzie należy zawsze pamiętać w trakcie upałów. Trzeba ją nosić koniecznie ze sobą i popijać ją stale. Bardzo przykre bywają bowiem skutki odwodnienia organizmu i lepiej jest ich w ten sposób uniknąć.

Dodaj komentarz