Drinki

Margarita

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale w dzisiejszych czasach można wyczarować wspaniałe i oryginalne drinki we własnym domu, bez konieczności wychodzenia wieczorem do klubu. W taki sposób można zachwycić swoich znajomych i rodzinę i bawić się w odkrywanie nowych, ciekawych kombinacji. Picie drinków na mieście jest niestety bardzo drogie i mało kogo stać jest na to, aby cały wieczór spędzić w taki sposób. Istnieją oczywiście wyjątki, ale potwierdzają one jedynie regułę.

W wielu sklepach można zakupić obecnie niezwykle ciekawe dodatki do robienia drinków, które sprawiają, że są one nie tylko bardzo smaczne, ale również wyglądają jak te, które sprzedaje się w barach i które przyrządzają wykwalifikowani barmani.

Są to na przykład specjalne shakery do drinków, słomki w śmiesznych kształtach, ozdoby i oznaczniki do szklanek, a także kolorowe kostki lodu i specjalne silikonowe foremki na te kostki lodu. W sklepach nie brakuje także ciekawych alkoholi z całego świata i kolorowych syropów, które dopełniają wrażenia. Warto również pomyśleć o tym, aby zaopatrzyć się w dużą ilość świeżych i raczej egzotycznych owoców. Potrzebne są przede wszystkim cytryny i limonki, ale warto mieć również pod ręką pomarańcze, arbuzy i ananasy. Można z nich wyciskać sok i robić piękne ozdoby do drinków. Liczy się przede wszystkim inwencja twórcza.

Nie ma wcale konieczności ukańczania specjalnych kursów dla barmanów, aby móc w domu podawać pyszne i oryginalne drinki. Każdy ma oczywiście jakieś swoje ulubione opcje spośród tych najpopularniejszych drinków, jak na przykład mojito, sex on the Beach, wściekły pies, kamikaze, Margarita, czy też tequila sunrise. Najwięcej zależy od preferencji dotyczących alkoholu. Niektórzy wolą drinki słodkie, na bazie likierów, inni zaś preferują te bardziej wytrawne.

Do jednych z najprostszych drinków należy przede wszystkim uwielbiana na całym świecie Margarita. Bardzo łatwo się ją przygotowuje i smakuje ona każdemu. Margarita nie wymaga wcale użycia specjalistycznych narzędzi, potrzebny jest jedynie ręczny shaker do drinków, który jest podstawą. Bazą drinka Margarita jest likier typu triple sec. Są to francuskie likiery pomarańczowe, których moc wynosi około czterdziestu procent.

Aby nasza Margarita wygląda tak, jak powinna, najlepiej jest przygotować niewielką szklankę. Najlepiej jest namoczyć jej brzegi i następnie umieścić je w soli. Daje to efekt pięknie mrożonej szklanki. Sama Margarita powstaje w shakerze. Należy tam umieścić odpowiednią ilość kostek lodu, likier typu triple sec oraz sok z cytryny. Po porządnym wstrząśnięciu przelewa się ją do szklanki i można ją ewentualnie w jakiś sposób udekorować. Koniecznie należy również podać słomkę. Można modyfikować drink Margarita zmieniając na przykład sok cytrynowy na limonowy lub pomarańczowy. Wszystko zależy głównie od inwencji twórczej barmana. Warto jest kombinować i próbować całkowicie nowych smaków i nowych dodatków. Można także zdecydować się na całkiem inny likier owocowy lub dodanie listków świeżej mięty do naszego drinka.

Dodaj komentarz