Drinki

Wściekły pies

Jeszcze do niedawna, aby napić się dobrych drinków i zjeść coś ciekawego, trzeba było umawiać się na mieście. Niestety, drinki kupowane na mieście są bardzo drogie i mało kogo było stać na to, żeby bawić się przy nich przez całą noc. Wiele osób decydowało się więc na piwko i przy nim spędzało czas. Dzisiaj jest już o wiele łatwiej, ponieważ w każdym większym sklepie można zakupić przeróżne alkohole, które nadają się do robienia drinków. Nie brakuje również kolorowych smakowych syropów i śmiesznych dodatków w postaci parasolek i słomek.

Coraz częściej młodzi ludzie decydują się więc na przygotowanie imprezy we własnym domu i serwowanie drinków swoim gościom. Istnieje wiele różnych opcji, ale spośród tych najbardziej popularnych i cenionych w Polsce należało by wymienić: wściekły pies, margharita, tequila sunrise, sex on the Beach, czy też cosmopolitan i Cuba libre. Jedne z nich sa bardziej skomplikowane, inne zaś banalnie proste. Najłatwiejszym drinkiem, o jakim można pomyśleć jest przede wszystkim wściekły pies. Każdy potrafi wykonać go samodzielnie, bez żadnej nauki. Wściekły pies to połączenie palącego i bardzo ostrego sosu tabasco ze słodkim i miłym dla języka sokiem malinowym. Dzięki tym dwóm dodatkom, praktycznie czuje się smaku alkoholu, jakim jest wódka. Aby przygotować drink wściekły pies, należy przygotować sobie mały kieliszek, jak do wódki. Na dno kieliszka wlewamy sok malinowy, a następnie delikatnie, po krawędzi szklanki dolewamy wódkę czystą. Chodzi o to, aby sok pozostał niezmącony na dole. Wtedy nasz wściekły pies wygląda tak, jak powinien. Następnym krokiem jest dolanie do kieliszka kilku kropel tabasco. Kieliszek należy następnie wypić na raz. Tylko w ten sposób wściekły pies smakuje tak, jak powinien.

W podobny sposób powstaje również drink tequila sunrise. Do jego przygotowania potrzebujemy jednak dużo większej szklanki, najlepiej wysokiej i wąskiej, oraz shakera. Wlewamy do niego sok pomarańczowy, tequilę i kostki lodu. Kiedy dokładnie już wymieszamy wszystkie te składniki, następnie przelewamy je do naszej przygotowanej wcześniej szklanki. Kolejnym krokiem jest stopniowe i bardzo powolne dolewanie po ściance naszej szklanki syropu grenadyna lub ewentualnie soku malinowego. W szklance powinien powstać efekt zachodzącego słońca nad morzem. Najlepiej jest takiego drinka udekorować przekrojonym plastrem pomarańczy i wesołym parasolem lub śmieszną słomką. Wskazane jest jego wymieszanie przed spożyciem.

W dzisiejszych czasach każdy z powodzeniem może zostać barmanem w swoim domu. W Internecie i w specjalistycznych sklepach można zakupić wiele przeróżnych akcesoriów do przygotowywania pysznych drinków. Są to na przykład świecące ledowe kostki lodu, silikonowe foremki do kostek lodu w kształcie serca, misia, czy innego zwierzątka, a także szklanki o oryginalnych kształtach i wiele innych. Ważnym jest, aby zadbać o świeże i ładne owoce. Wspaniale zdobią one drinki i są również chętnie zjadane po wypiciu drinka.

Dodaj komentarz