Drinki

Drink sex on the Beach

W dzisiejszych czasach każdy z nas ma możliwość zostania domowym barmanem i doskonalenia samodzielnie tej sztuki. Wynika to z tego, że w Internecie można znaleźć setki przepisów na ciekawe drinki z całego świata. Powstaje również wiele filmików nagranych przez profesjonalnych barmanów, którzy pokazują swoim widzom przeróżne sztuczki.

Nie jest również trudno zakupić ciekawe dodatki do drinków. W szczególności właśnie Internet obfituje w różnego rodzaju barmańskie akcesoria. Są to na przykład łyżki i nożyki, ale również shakery, ciekawe szklanki, wesołe słomki, świecące na różne kolory kotki lodu i oznaczniki na szklanki.

Poza tym, w sklepach można już swobodnie zakupić różne alkohole z całego świata. Dostępne są wszystkie rodzaje kolorowych i owocowych likierów, a także soków z egzotycznych owoców. Nie ma więc sensu wychodzić na miasto na drinka, kiedy można się świetnie zabawić w zaciszu własnego domu i zachwycić swoich gości wspaniałymi i pysznymi drinkami własnej kompozycji.

Istnieje kilka drinków, które znane są na całym świecie i które każdy, nawet domowy barman powinien potrafić zrobić. Należą do nich: wściekły pies, Margarita, mohito, tequila sunrise, czy też Cuba libre i drink sex on the Beach. Nie są to wcale trudne propozycje i warto jest zaznajomić się z ich przepisami, aby móc w przyszłości kombinować i tworzyć własne, niepowtarzalne kompozycje. Ulubionym drinkiem wszystkich kobiet jest oczywiście drink sex on the Beach. Jego wykonanie jest niezwykle proste i nie zabiera wcale wiele czasu. Wygląda on za to dość imponująco i z pewnością zachwyca damskich gości. Aby przygotować drink sex on the Beach, potrzebna będzie dość wysoka szklanka, kostki lodu, wódka, likier brzoskwiniowy, sok żurawinowy i sok pomarańczowy. Przyda się nam również słomka oraz jakieś owoce, które ozdobią drinka. Drink sex on the Beach powstaje bezpośrednio w szklance i nie ma przy nim konieczności używania shakera. Wystarczy na dno szklanki wsypać lód, następnie dolać do niego alkohole i w ostatniej kolejności oba soki. Drink sex on the Beach jest już gotowy. Wiele osób ozdabia go również plastrami pomarańczy lub cytryny. Można do tego używać różnych owoców, ale tak naprawdę drink sex on the Beach nie wymaga już żadnych dodatków. Jest on doskonały, ponieważ jest drinkiem zarazem słodkim, jak i kwaskowym.

Znając już bazę takiego drinka, można swobodnie bawić się w mieszanie różnych smaków i dodatków. Większość drinków opiera się po prostu na tym, że w shakerze miesza się alkohol z sokiem i kostkami lodu, a następnie przelewa do szklanki. Warto pomyśleć o zastosowaniu ciekawego efektu, poprzez dodanie na przykład gęstego i słodkiego soku malinowego lub jakiegoś kolorowego syropu smakowego. Najlepiej jest dolewać go powoli i stopniowo po ściance. Wtedy można uzyskać piękny efekt przechodzenia w siebie barw. Najlepiej taki czerwony syrop jest łączyć z sokiem pomarańczowym. Pięknie wyglądają również drinki, do których dodaje się niebieskich i turkusowych alkoholi, jak Bols blue. Można także pokusić się o syrop bezalkoholowy, jak curacao i połączyć go z sokiem pomarańczowym. Powstanie przepiękny zielony kolor naszego drinka.

Dodaj komentarz