Drinki

Świetne imprezowe drinki

Podczas wieczornych wypadów na miasto praktycznie obowiązkowe jest odwiedzanie klubów, ewentualnie pubów i restauracji. Dla całego miejskiego nocnego życia zamawianie różnego rodzaju drinków, napojów alkoholowych i przekąsek, to koło napędowe całego interesu i biznesu. Dlatego lokale, które sprzedają różnego rodzaju drinki, muszą dbać o swoją wymagającą klientelę i oferować coś więcej, niż sprawdzone i wysłużone kamikadze – konieczne jest wprowadzenie do karty bardziej innowacyjnych i pomysłowych, nowoczesnych drinków. Nowe mody, subkultury i powstające kręgi zainteresowań sprawiają, że na imprezy do miasta chodzą bardzo różne grupy klientów, chętnie wyczekujących czegoś zaprojektowanego wyłącznie dla nich. Miłośnicy standardowych rozwiązań, w których podczas wspólnej zabawy liczy się przede wszystkim przebywanie razem i szybkie oraz intensywne pokonywanie kolejnych przeszkód, takie nieśmiertelne drinki jak kamikadze obowiązkowo muszą znajdować się w karcie, a dodatkowo muszą być jeszcze wykonane bezbłędnie, z zachowaniem wszelkich wyśrubowanych norm sztuki barmańskiej.

W wielu lokalach kamikadze występuje tylko i wyłącznie pod jedną postacią – jako niebieski trunek i faktycznie w wersji blue jest najbardziej rozpropagowany. Główną zaletą, która przemawia za zamawianiem właśnie drinku kamikadze podczas wspólnych miejskich wypadów towarzyskich, jest fakt podawania kilku drinków jednocześnie – w zależności od klubu, zamawiając kamikadze możemy się spodziewać otrzymania od czterech, do nawet ośmiu kieliszków. Pozwalają one na bardzo szybkie rozkręcenie imprezy i zmuszenie bardziej ospałych towarzyszy przygody do szybszego przyjmowania kolejnych, popularnych szotów. Nie oznacza to jednak, że kamikadze zawsze musi przybierać tę samą, nudną, sprawdzoną i dość przewidywalną formę. Oczywiście nie brakuje klubów, w których urozmaiceniem jest mrożenie kieliszków czy obsypywanie ich rantów solą. Klasyczny drink kamikadze nie potrzebuje jednak takich usprawnień – warto pamiętać jedynie o kropli cytryny do drinka, gdyż wtedy zdecydowanie przyjemniej połyka się kolejne kieliszki.

Zastosowanie soku z cytryny w produkcji drinków ma nie tylko za zadanie podnieść walory smakowe ostatecznego produktu, ale zmniejszyć nieprzyjemne konsekwencje dnia kolejnego – odpowiednio duża dawka witaminy C z pewnością nie pozbawi pijących kaca, ale może poważnie zniwelować jego skutki uboczne. Możliwe jest dzisiaj także zrobienie drinka kamikadze¸ który wcale nie musi być niebiski, a dzięki temu zdecydowanie szybciej zaskoczy gości. Na rynku istnieje wiele dodatków barmańskich, kolorowych wódek czy likierów, dzięki którym niebiskie drink zmienić może się w mgnieniu oka w zielony, żółty lub czerwony. Osoby mieszające drinki w zaciszu swojego domu bez wątpienia chętnie wykorzystają na domową imprezę przepisy na kolorowe kamikadze. Proporcje zawsze są te same – 40 ml czystej i 40ml kolorowej lub smakowej wódki, oraz 40ml soku z cytryny. Wystarczy zmieniać kolorystykę drugiego składnika, by uzyskiwać zaskakujące i atrakcyjne wersje kolorystyczne.

Dodaj komentarz