Imprezy

Wieczór panieński – jak go dobrze zorganizować?

Ślub jest wyjątkowo ważnym wydarzeniem, które na stałe zmienia życie Pary Młodej. Zanim jednak przyjdzie dzień ceremonii, tradycja nakazuje zorganizowanie Pannie Młodej wieczoru panieńskiego. To (przynajmniej w teorii) ostatni moment, kiedy może się ona wyszaleć. Stąd też nasuwa się pytanie, jakie są najlepsze pomysły na wieczór panieński?

Przede wszystkim należy wybrać osobę, która zajmie się organizacją tego wydarzenia. Zazwyczaj obowiązek spada na świadkową. Oczywiście, może się okazać, że zajmie się tym np. siostra, ciocia, przyjaciółka Panny Młodej. Ważne, żeby była to osoba, która zwyczajnie czuje się dobrze w organizowaniu podobnych przyjęć. Nierzadko okazuje się, że zatrudniona zostaje specjalistka od eventów lub z pomocą przychodzi konsultantka. Dzięki temu znacznie mniej czasu należy poświęcić na wymyślanie pomysłów, które skądinąd nie zawsze muszą być trafione, kiedy wcześniej nie organizowało się wieczoru panieńskiego.

Zaleca się również, by wyłącznie jedna osoba zajmowała się organizacją. Oczywiście, może powołać pomocnice, jednak to ona musi delegować zadania i zapewnić dobry przepływ informacji między zaproszonymi.

Pytaniem jest też to, kogo można zaprosić na wieczór panieński? Zasadniczo należy zaprosić najbliższe otoczenie Panny Młodej, czyli na przykład kuzynki, przyjaciółki, siostry itd. Co istotne, często wydarzenie jest organizowane w tajemnicy, a przecież to Panna Młoda najlepiej wie, kogo by chciała spotkać na takiej uroczystości. W tym przypadku należy posunąć się do podstępu i innymi, subtelnymi sposobami podpytać o taką listę. Pomocny może być także Pan Młody. Po skompletowaniu listy pozostaje zaprosić gości. W dobie internetu to wyjątkowo proste, ponieważ można stworzyć tajną grupę na Facebooku.

Przyjęło się, że to organizatorka i zaproszone kobiety ponoszą koszty związane z wieczorem panieńskim. Przed wydarzeniem powinno się więc oszacować kwotę i zorganizować składkę. Pod żadnym pozorem nie powinno się prosić Panny Młodej o dołączenie do „zrzutki”.

Niesamowicie istotne jest to, by nie planować wydarzenia na ostatnią chwilę. Optymalnym terminem na rozpoczęcie działań jest miesiąc przed wieczorem panieńskim. Kiedy powinien się on odbyć? Przyjmuje się, że impreza ma miejsce na około tydzień lub dwa przed ślubem.

Atrakcje na wieczór panieński

Istnieje wiele sposobów na ubarwienie takiego wieczoru. Świetnym pomysłem jest stworzenie specyficznej tematyki. Może ona dotyczyć stylu hawajskiego, czyli ubrania trawiastych spódnic i łańcuchów z kwiatów lub np. zrobić imprezę w stylu pin up girl, czyli nawiązać do czasów Marilyn Monroe. Pomysłów jest naprawdę sporo, grunt to wpasować się w gusta najważniejszej osoby, czyli Panny Młodej.

Należy również zadbać o ciekawe zabawy na wieczór panieński. W opinii pewnych osób gry i inne rozrywki mogą wydać się infantylne, ale zrezygnowanie z nich nie jest właściwe, ponieważ w pewien sposób zabije to ideę całego spotkania. Oczywiście, z ilością takowych atrakcji nie można przesadzać, ponieważ w przeciwnym wypadku goście mogą się nimi znudzić. Nie należy również próbować na siłę realizować wszystkich zaplanowanych gier. Jeżeli pojawią się inne atrakcje na wieczorze panieńskim, to warto z nich skorzystać.

Obowiązkowym wyznacznikiem tego, jakie gry wybrać jest to, by żadna zabawa nie obrażała Panny Młodej, a także nie przekraczała granic dobrego smaku. Ciekawym pomysłem jest popularna gra „Nigdy w życiu nie…”. Polega ona na tym, że jedna osoba mówi o tym, czego nie zrobiła, na przykład „Nigdy w życiu nie zakochałam się w aktorze”. Jeżeli któraś z uczestniczek zabawy zakochała się w gwieździe kina, musi za karę wypić (np. łyk drinka, kieliszek alkoholu itd.). Uczestniczki mogą też na kartce napisać rady dla przyszłej żony. Na wieczór panieński czasami zapraszany jest striptizer. Oczywiście, nierzadko może to przekroczyć granice dobrego smaku, jednak kiedy Panna Młoda nie ma problemu z takimi zabawami, może to znacząco podgrzać atmosferę imprezy.

Gdzie zorganizować wieczór panieński?

Pomysłów może być sporo. Dobrze jest postawić na domówkę, jednak skończy się to najpewniej masą sprzątania, czasami gniewem sąsiadów. Rozwiązaniem może okazać się wynajem sali w odpowiednim do tego miejscu. Wiadomo, że uczestniczki będą piły alkohol (przynajmniej większość) oraz jadły, dlatego warto wybrać lokal gastronomiczny. Nie będzie trzeba samodzielnie troszczyć się o przygotowanie przekąsek i dań! Restauracja na wieczór panieński – Bulwar (na poznańskim rynku) serdecznie zaprasza. Lokalizacja sprawia również, że najbardziej spragnione imprez kobiety będą mogły udać się do któregoś z pobliskich klubów.

Dodaj komentarz