Drinki

Przyrządzanie ciekawych drinków

W dzisiejszych czasach niezwykle łatwo jest zostać barmanem. Każdy może nauczyć się tego w parę chwil śledząc filmiki na Internecie, lub czytając odpowiednie książki. Wielu gospodarzy zaskakuje więc swoich gości od czasu do czasu i decydują się oni właśnie na przygotowanie ciekawych drinków. Tak naprawdę nie wymaga to wcale wiele zachodu, ale jest dość kosztownym hobby. Trzeba bowiem liczyć się z koniecznością zakupu wielu różnych alkoholi i likierów, aby miało to jakikolwiek sens.

Oczywiście, można zawsze podać gościom zwykłe drinki, z wódki i soku z dodatkiem plasterka cytryny i kostkami lodu, ale z pewnością nie zrobi to na nich wrażenia. Trzeba więc kupić przynajmniej kilka rodzajów alkoholu, najlepiej też smakowych i kolorowych, dla lepszych efektów. Mogą być to również likiery bezalkoholowe. Poza tym, dobrze jest również pomyśleć o zakupie kilku różnych soków, lub o wyciskaniu własnych soków. Najlepiej sprawdzają się te z kwaśnych owoców. Barman zawsze musi też przygotować sobie owoce, którymi ozdobi drinka. Tutaj panuje już całkowita dowolność. Można zdecydować się na tradycyjną pomarańcz lub ananasa, ale warto postawić też na papaję, czy kiwi, które dodadzą drinkom uroku.

Takie kolorowe drinki, koniecznie należy podawać w odpowiednich szklankach. Dobrze jest zaopatrzyć się w kilka różnych szklanek. Niektóre drinki lepiej wyglądają w wysokich i długich szklankach, inne zaś w niskich o zaokrąglonych kształtach. Można też zdecydować się na wybór kieliszków. Poza tym, dla dobrego efektu kupmy też kolorowe słomki dla każdego i znaczniki na kieliszki. Obecnie takie znaczniki można już kupić w każdym większym sklepie. Są nie tylko ładne i kolorowe, ale również przydatne. Nie mylą się nam i gościom szklanki i nikt nie wypija czyjegoś drinka. Zazwyczaj w trakcie imprezy przemieszczamy się po mieszkaniu i często zostawiamy swoje szklanki na meblach. Dzięki tym znacznikom, nie będziemy mieli problemu z jej odnalezieniem.

Osoby myślące o przygotowywaniu drinków powinny również zaopatrzyć się w akcesoria barmańskie. Przede wszystkim, potrzebny jest na pewno shaker, w którym ubija się sok z alkoholem i z kostkami lodu. Dzięki niemu, drinki nabierają odpowiedniego koloru i smaku. Poza tym, dobrze jest pomyśleć też o pojemnikach na kostki lodu lub o lodzie sztucznym, który świeci na różne kolory. Są to ciekawostki, które znacznie wpływają na to, jak drink wygląda.

Dodaj komentarz