Alkohole

Najważniejsze korzyści z picia wina

Zazwyczaj alkohol kojarzy się ludziom bardzo negatywnie. Sporo osób unika go jak ognia i nie chce mieć z nim nic wspólnego. Oczywiście, picie w nadmiarze nie niesie za sobą żadnych korzyści, a tylko same problemy. Przede wszystkim, można uzależnić się i zrobić wiele niedobrych rzeczy pod wpływem procentów. Niektóre alkohole, takie jak choćby wino, pite w niewielkich ilościach mają jednak bardzo dużo pozytywnych zalet. Jakich? O tym wszystkim przekonacie się czytając nasz poniższy wpis.
Czasami … lekarze nawet zalecają picie wina. Dzieje się tak w przypadku, kiedy pacjent ma niski poziom hemoglobiny lub żelaza (najczęściej jednak te dwie wartości są ze sobą powiązane). W takich sytuacjach doktorzy zalecają spożywanie jednej lampki czerwonego wina przed snem. Dlaczego? Wszystko po to, aby osoba mogła zwiększyć ilość właściwych krwinek, a ten rodzaj alkoholu jest naprawdę skuteczny na tym polu. To jednak nie jedyne zalety regularnego spożywania wina – oczywiście, w normalnych ilościach. Zawarte w nim związki fitochemiczne wspomagają produkcję dobrego cholesterolu. Co to oznacza dla naszego organizmu? Dzięki temu, nasze serce zaczyna zdecydowanie lepiej pracować. Inną znaczącą korzyścią jest to, że przeciwutleniacze chronią śluzówkę naczyń wieńcowych. Wystarczy tylko jedna, dwie lampki dziennie, aby uzyskać taki właśnie pożądany efekt.
Warto zwrócić uwagę na organiczny związek zwany resweratrolem. Pomaga on neutralizować wolne rodniki, które mogą atakować Waszą skórę. Tutaj także lampa do obiadu czy przed snem daje szansę na szybkie zażegnanie takich właśnie kłopotów. Szczególnie dobre w tym zakresie są wina czerwone, które zawierają więcej resweratrolu. Warto w tym miejscu wspomnieć też o innej znakomitej cesze tego związku organicznego. Otóż pomaga on, kiedy chcemy w jak najlepszy sposób chronić nasz słuch przed uszkodzeniami. Picie – w celach zdrowotnych – wina (zwłaszcza czerwonego) jest zatem szczególnie zalecane osobom, które pracują w ciężkich warunkach, na przykład, na budowach czy z młotami pneumatycznymi.
Umiarkowane spożywanie tego rodzaju alkoholu może zapobiec tworzeniu się zakrzepów krwi. Poza tym, również gromadzeniu się cholesterolu w tętnicach. To sprawia, że zmniejsza się ryzyko udaru mózgu. Nie można nie wspomnieć, że spożywanie czerwonego wina ma też rewelacyjne właściwości w zakresie poprawy reakcji organizmu na insulinę, która z kolei reguluje poziom cukru we krwi. Jeśli stężenie cukru we krwi jest w normie, jesteście mniej zmęczeni i bardziej chętni do wykonywania codziennych czynności. Jakie są inne korzyści wynikające z picia wina w niewielkich ilościach? Warto podkreślić, że może to zapobiegać zaburzeniom funkcji poznawczych. Dlaczego tak się dzieje? Zawarte w winie składniki wspomagają zwiększenie przepływu krwi w mózgu.
Mężczyźni z alkoholi zdecydowanie bardziej wolą wódkę czy piwo. Nie każdy z nich wie, że picie wina … wpływa na lepszą jakość spermy i lepsze doznania w trakcie odbywania stosunku seksualnego. Warto zatem czasami zmienić swoje upodobania i postawić na ten trunek.

Dodaj komentarz