Koktajle owocowe

Najlepszy koktajl dla osób ćwiczących na siłowni

Coraz więcej osób w naszym kraju zaczyna systematycznie chodzić na siłownię. Z takiego obrotu spraw można się wyłącznie cieszyć, ponieważ regularny trening wpływa na dobrą kondycję i ogólnie lepsze zdrowie – każdego z nas. Aby jednak efekty były optymalne, nie wystarczą tylko same ćwiczenia. Konieczna jest też właściwa dieta oraz picie odpowiednich płynów. Szczególnie po samym treningu.
Nie oznacza to jednak, że trzeba bardzo wykosztować się, aby kupić naprawdę dobry napój do wypicia po treningu. Można go spokojnie … przygotować w zaciszu własnego mieszkania. Co do tego potrzeba? Naprawdę niewiele produktów. Są to zwykły jogurt naturalny, jeden banan, owoce (na przykład dziesięć truskawek) oraz miód. Mamy tutaj wszystkie najważniejsze składniki, jak choćby węglowodany, białko czy potas.
Jak przygotować odpowiedni napój, który jest idealny dla osób po zakończonym treningu? Na początek należy wylać zawartość jogurtu naturalnego do odpowiedniego pojemnika. Potem należy obrać banana ze skórki i pokroić na małe kawałki (aby łatwiej było wszystko ze sobą zmiksować). Następnie, należy dodać ten element oraz truskawki. W dalszej kolejności należy wszystko zmiksować za pomocą blendera. Ostatnim punktem jest dodanie łyżki miodu, aby napój był smaczniejszy.
Przygotowanie koktajlu nie zawiera zbyt dużo czasu. Zazwyczaj wszystko trwa około pięciu minut. Koktajl energetyczny uzupełnia wszystkie najważniejsze składniki i dodatkowo daje bardzo dużo sił. Dla osób trenujących nie ma lepszej opcji.

Dodaj komentarz