Napoje gazowane

Dowiedz się dlaczego powinieneś unikać picia słodkich napojów

Bardzo duża liczba osób decyduję się na regularne picie słodkich napojów. Jednak czy tak właściwe to jest zdrowe podejście? Czy nie lepiej zdecydować się na wodę? Istnieję minusy, które należy przypisywać do picia ,,kolorów napojów” typu Sprite, Coca-Cola lub Fanta.

W jednej szklance swojego ulubionego produktu np. Sprite nie odnajdziesz zbyt wielu wartości odżywczych. To co możesz znaleźć to na pewno puste kalorie. Oglądając etykietkę z napoju gazowanego można samemu dostrzec to, że on jest bardzo kaloryczny ze względu na bardzo dużą ilość cukru. Czy on jest prawdziwy? Oczywiście, że NIE! W tym przypadku warto uświadomić sobie to, że to jest wysokofruktozowany syrop kukurydziany.

Na chwilę przez napój gazowany możesz ugasić swoje pragnienie. Jednak one są napełnione dużą dawką chemikaliów. Popularne wersje light zawierają również w swoim składzie dość sporą dawkę substancji słodzących a także barwników, które mogą działać rakotwórczo.

Badania, które zostały przeprowadzone w instytucie w Stanach Zjednoczonych przedstawiły jeden wniosek a mianowicie, że osoby pijące regularnie słodkie napoje mogą mieć o wiele bardziej osłabione kości w porównaniu z tymi, które wybierają np. zwykłą wodę mineralną. Chemikalia, które są obecne w napojach gazowanych tak naprawdę mogą doprowadzać do tego, że następuje wydalanie wapnia z organizmu. To są podejścia teoretyczne. Jednak tak naprawdę każdy powinien zrezygnować z picia słodkich napojów i zastąpić je czymś innym.

W napojach gazowanych jest zawarta kofeina. To właśnie ona może niektórych pobudzać do ,,życia”, dawać możliwość szybszego przebudzania się. Jednak na część osób ona działa w zdecydowanie inny sposób. Chodzi głównie o to, że przede wszystkim może ona powodować wielu problemów m.in. dzwonienie w uszach, lęki, bezsenność. Mając objawy spośród wymienionych koniecznym jest to aby odstawić taki napój i postawić na coś innego np. herbatę zieloną lub wodę.

Im więcej pijesz to tym więcej chce Ci się pić. Ta sprawa może dotyczyć regularnego wchłaniania słodkich napojów np. Coca-Cola lub Sprite. Picie w dużych ilościach kolorowych substancji, które składają się z dużej dawki kofeiny i cukru mogą uzależniać. Ktoś kto codziennie piję słodki gazowany napój może mieć następujące problemy po ich nagłym odstawieniu -poczucie niepokoju, niespodziewane bóle głowy.

Napoje gazowane osłabiają organizm. Bezpośrednio po ich wypiciu można przede wszystkim spodziewać się tego, że przez co najmniej 5 lub 4 godziny nie będzie się w stanie bronić przed atakiem różnego rodzaju wirusów – to wszystko za sprawą dużej zawartości cukru. Po co samemu sobie szkodzić poprzez wybór kolorowego napoju. Zamiast tego można pomyśleć o tym aby się zdecydować na jakiś sok warzywny lub herbatę z cytryną. Istnieję lista zamienników, która może o w wiele lepiej działać na nasz organizm aniżeli ta cola, która jedynie co z nami może zrobić to nas osłabić bez żadnych korzyści zdrowotnych.

Ktoś kto regularnie piję słodkie gazowane musi być świadomy tego, że naraża się na pojawianie ubytków w swoich zębach. W tych produktach można znaleźć bardzo dużą dawkę cukru a także kwasy fosforowe. Bakterie, które są obecne w jamie ustnej będą się żywić cukrem, który jest tutaj obecny i konwertować go na kwas, który będzie mógł osłabiać szkliwo zębów. Codzienne picie słodkiego napoju będzie doprowadzać do tego, że szkliwo zębów będzie co raz bardziej kruche a także cieńsze.

Dodaj komentarz